[wp-story]

Lajme

Zafir Berisha i NISMA-s e gjen “fajtorin” për mos arritjen e marrëveshjes ndërmjet VV-së dhe LDK-së

Zafir Berisha i NISMA-s e gjen “fajtorin” për mos arritjen e marrëveshjes ndërmjet VV-së dhe LDK-së
19:00 | 16 Dhjetor 2019

Zyrtari i lartë i Nismës, Zafir Berisha ka drejtuar akuza ndaj liderit të VV-së, Albin Kurti.

Ai pos që e fajëson Kurtin për dështimin e marrëveshjes, thotë se i pari i Vetëvendosjes është i ndikuar nga literatura e Leninit.

Reagimi i plotë:

– Deklaratat e papjekura të Albinit drejtuar LDK “o do bëhet si them unë o do shkojm në zgjedhje”, populli për këtë kishte me thën; me frigu “ariun” me shoshë!

– I ndikuar nga literatura e Leninit dhe i frymzuar nga dominanca Kim Xhong-un, ai po jeton jashtë realitetit që jemi, duke rrezikuar çdo të arrituar në shoqrin tonë!

-Albini edhe po t’i fitonte zgjedhjet i vetëm nuk do të duhet të sillet kështu, duke pasur parasyshë situatën poltike, ekonomike dhe të siguris në të cilēn gjendet Kosova dhe rajoni i Ballkanit.

-Simptomat prej skizofreni politik që po qfaqen nga Albini puplikishtë dojnë një kurim urgjent, sa nuk është bërë vonë.
Zafa

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera