×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zaev: Kemi model për ballafaqim të suksesshëm me pasojat e krizës së Coronavirusit

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot me një deklaratë për mediat nga Strumica filloi fushatën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen më 15 korrik, përcjell Telegrafi Maqedoni.

  “Në tre vitet e kaluara, ne kemi vendosur vendin në rrugën e duhur, në rrugën që të çon në NATO dhe BE, rrugën që sjell përparim të qartë dhe një jetë më të mirë. Nga një ekonomi në rënie ashtu si e trashëguam, sot kemi një ekonomi të qëndrueshme zhvillimi me ritme të qëndrueshme të rritjes, një ekonomi në të cilën pagat rriten në të gjithë sektorët dhe papunësia po bie. Kemi ekonomi të Maqedonisë që po përballet me një krizë të shkaktuar nga coronavirusi. Me masa të shpejta, të matura dhe ekonomike, kemi kursyer mijëra vende pune. Ne ndihmojmë konsumin privat dhe fuqinë blerëse të qytetarëve me të ardhura më të ulëta. Kjo ofron një shans për një transformim të shpejtë dhe efikas të ekonomisë sonë”, deklaroi Zaev.

  Ai shtoi se tani është koha për iniciativa të reja, sipërmarrje të reja dhe suksese për të cilat janë angazhuar.

  “Ne kemi një plan, model për ballafaqim të suksesshëm me pasojat e krizës së coronavirusit. Për një rritje edhe më të fortë ekonomike, institucione edhe më të përgjegjshme”, shtoi ai.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një pjesë e madhe e autostradës në jugperëndim të Suedisë u shemb gjatë natës, duke lënduar tre persona, tha sot policia. Kjo...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ukraina nisi një tjetër sulm me raketa në Sevastopol këtë mëngjesin e së shtunës, që ndodhet në Krimenë e pushtuar nga rusët....
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Të tjera
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prishtinë. Të njëjtit dyshohen se pas një mosmarrëveshje në komunikacion kanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.