×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zaev: BDI të bëjë përpjekje që të fitojë vota tek maqedonasit

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Kreu i LSDM-së Zoran Zaev edhe njëherë ka komentuar idenë e BDI-së për kryeministër shqiptarë, duke e cilësuar atë si populiste dhe se sipas tij nga kjo ide do të humb edhe vet BDI-ja.

  “Është e shëndosh për shtetin që pas 17 viteve pushtet, BDI-ja të kaloj në opozitë, por megjithatë për këtë vendosin qytetarët përmes votës së tyre. Madje do të ishte mirë që BDI-ja të bëj përpjekje të fitoj vota nga maqedonasit. Edhe OBRM-PDUKM-ja të bëj përpjekje që të fitoj vota të shqiptarëve”, tha Zaev.

  Zaev tha se LSDM ka sjellë vendim që ai të jetë mandatar i ardhshëm për kryeministër.

  Zaev gjithashtu paralajmëroi edhe kallëzim penal për partinë opozitare OBRM-PDUKM për shkak se ka filluar më herët me fushatën zgjedhore.

  “Partia opozitare vazhdon të sillet në mënyrë antishtetërore, dhe shpërndarja e materialit propagandistik të partisë ishte kulmi i sjelljes së tyre. Partia drejtohet nga një politikan i hutuar dhe i papërgjegjshëm dhe i papjekur, sjellja e të cilit është e rrezikshme për shtetin. Sjellja e tyre anti-shtetërore ka qenë një shenjë dalluese e tre viteve të kaluara. Dëshmia e fundit është fillimi i hershëm i fushatës së OBRM-PDUKM-së”, akuzoi Zaev.

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Gjykatësja federale e qarkut Aileen Cannon ka hedhur poshtë çështjen e dokumenteve të klasifikuara kundër Donald Trump, raporton CNN. Në një vendim...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Një alarm i kuq është në fuqi për të gjithë Kroacinë, pasi vendi vazhdon të përkeqësohet nga një valë e të nxehtit,...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Të tjera
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri njoftoi sot për pensionimin nga Kombëtarja e Zvicrës, të cilës i dha shumë gjatë 14 vjetëve sa luajti atje. Ylli...
  Lajme15 Korrik 2024
  Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar lidhur me debatin e fundit rreth çmimeve në plazhet e Shqipërisë. Miftaraj ka theksuar se...
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ministria e Drejtësisë i ka publikuar vendimet për emërimin e 100 noterëve të rinj të cilët janë përzgjedhur përmes dy proceseve, atij...
  Lifestyle15 Korrik 2024
  Kur vjen puna te humbja e peshës, terma të tilla si “kalori të pakta”, “zero kalori” dhe “prerja e kalorive” janë hedhur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.