×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  YouTube pezullon kanalin e senatorit Johnson, arsyeja – vaksinat

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Kanali i senatorit republikan Ron Johnson në YouTube është pezulluar për një javë për shkak të përmbajtjes që bie ndesh me politikën e përhapjes së dezinformatave për koronavirusin. Një video e një tryeze të rrumbullakët u postua në kanalin YouTube të Ron Johnson, në të cilën ky senator pretendoi se vaksinat e koronavirusit ishin të pasigurta.

  “Numrat e fundit janë 17619. Ky është 225 herë numri i vdekjeve në një periudhë 10 mujore, krahasuar me shifrat vjetore kur bëhet fjalë për vaksinën e gripit”, tha Johnson në tryezën e rrumbullakët. Senatori citoi shifra nga baza e të dhënave të sistemit të raportimit të ngjarjeve të padëshiruara të vaksinës.

  Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve deklaroi se aktivistët që duan të vërtetojnë një pikë mund të luajnë shumë lehtë me ato të dhëna dhe se në fakt nuk nënkuptojnë se vaksina ka shkaktuar ndonjë problem shëndetësor.

  “Edhe një herë, Magjistari i Teknologjisë censuroi të vërtetën”, tha Johnson në një deklaratë.

  “Pse nuk i lejojnë ata që janë lënduar nga vaksina të tregojnë historinë e tyre dhe t’u japin ekspertëve mjekësorë një mendim të dytë? Pse nuk mund të diskutojmë efektet e dëmshme? Duket se veprimet e administratës Biden dhe agjencive federale shëndetësore nuk duhet të vihet në pikëpyetje. jeta të shkatërrohet pa nevojë?”, ka thënë Johnson.

  Një tjetër pjesëmarrës i tryezës tha se vaksinat kundër koronavirusit nuk parandalojnë vdekjen, gjë që shkelte gjithashtu politikën e YouTube për ndalimin e ngarkimit të përmbajtjeve në lidhje me COVID 19 që mund të dëmtojnë dikë ose të përhapin informacione që nuk janë në përputhje me udhëzimet e autoriteteve shëndetësore./FrontOnline/

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...
  Lajme20 Korrik 2024
  Në konferencën e përbashkët me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, të mbajtur të shtunën në Beograd, kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz tha...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.