Sport

Ylli i Brazilit ofendohet në baza racore, pasi shënoi gol, tifozi hedh banane në drejtim të tij

Ylli i Brazilit ofendohet në baza racore, pasi shënoi gol, tifozi hedh banane në drejtim të tij
11:54 | 28 Shtator 2022

Futbollisti i Brazilit, Richarlison u ofendua në baza racore pasi shënoi gol mbrëmë në ndeshjen ndaj Tunizisë.

Pasi shënoi gol, në drejtim të yllit të Tottenhamit, një tifoz i Tunizisë hodhi banane drejt tij, shkruan FrontOnline.

Bashkëlojtari i tij, Fred e mori bananen dhe e largoi nga fusha me këmbë.

Richarlison dhe shokët e tij brazilian kishin dërguar një mesazh kundër racizmit përpara fillimit të ndehsjes, i cili u kujtoi tifozëve rëndësinë e lojtarëve me ngjyrë në historinë e Brazilit.

Ekipi pozoi pranë një pankarte ku shkruhej: “Pa lojtarët tanë me ngjyrë, ne nuk do të kishim yje në fanellat tona”./FrontOnline/

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera