Sport

Ylli i Bayern Munich: Jemi të privilegjuar, duhet të pranojmë ulje page

Ylli i Bayern Munich: Jemi të privilegjuar, duhet të pranojmë ulje page
19:25 | 25 Mars 2020

Koronavirusi ka prekur edhe botën e futbollit.

Kapiteni i Bayern Munich dhe Gjermanisë, Manuel Neuer ka theksuar se futbollistët e ditës moderne bëjnë pjesë në një grup të privilegjuar brenda shoqërisë, e cila është arsyeja pse ata nuk duhet të hezitojnë të pranojnë pengesa për të lehtësuar presionin ndaj të tjerëve që janë më pak me fat – dhe sidomos tani gjatë krizës koronavirus

Neuer foli pasi gjigantët e Bundeligës njoftuan se skuadra e parë e skuadrës do të merrte një ulje pagash.

“Si profesionistë, futbollistët i përkasin një grupi shumë të privilegjuar, kështu që është vetëm e natyrshme që ne të jemi të gatshëm të bëjmë një ulje të pagës kur është e nevojshme”, tha Neuer për mediat gjermane.

“Bayern punëson mbi një mijë njerëz, të gjithë bëjnë një punë të rëndësishme. Si ekip, ne duam t’i ndihmojmë ata dhe t’u sigurojmë atyre me këtë gjest”, vazhdoi portieri.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera