[wp-story]

Lajme

Ylfete Fanaj të martën zgjidhet kryetare e parlamentit të Luzernit

Ylfete Fanaj të martën zgjidhet kryetare e parlamentit të Luzernit
12:13 | 20 Qershor 2020

Ylfete Fanaj të martën më 23 qershor do të zgjidhet kryetare e parlamentit të Luzernit.

Lajmin e ka konfirmuar vetë ajo përmes një postimi në Facebook.

Ajo ka shkruar se marrja e kësaj detyre është nder i lartë për të, duke shtuar se mezi po i pret takimet e këtij viti, transmeton KOHA. Ky është posti më i lartë i udhëhequr nga një person me origjine shqiptare në Zvicër.

Fanaj është 37 vjeçare, me prejardhje nga Prizreni.

 

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera