Sport

Ylber Ramadani dhuron asistim në fitoren e Veljes në Danimarkë

Ylber Ramadani dhuron asistim në fitoren e Veljes në Danimarkë
17:46 | 09 Maj 2021

Ylber Ramadani e ka regjistruar një fitore të madhe me skuadrënb e tij, Veljen në elitën e futbollit danez.

Në pasditën e sotme, Velje e mposhti Sonderjysken me rezultat 4:2, në kuadër të javës së 29-të në Superligën e Daimarkës, shkruan FrontOnline.

Në këtë ndeshje që vlen për fazën “Play-Out”, Ramadani dhuroi asistim për Goncalves Sousas në minutën e 81-të të ndeshjes.

Ndryshe, ky ishte asistimi i tretë sezonal për futbollistin e Shqipërisë, i cili e ka edhe një gol të shënuar.

Vejle është në pozitën e 10-të dhe ka 36 pikë, ndërsa Sonderjyske dy pikë më shumë në vendin e tetë./FrontOnline/

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera