×
 • Auto
 • Auto

  Xiaomi nis prodhimin testues të veturës së saj të parë

  FrontOnline
  09 Shtator 2023

  Xiaomi, prodhuesi kinez i telefonave, është në fazën përgatitore të hyrjes në industrinë automobilistike. Momentalisht kompania është në fazën e prodhimit testues të veturës së parë, gjë e cila kishte filluar muajin e kaluar. Fabrika e saj në Pekin në këtë pikë është duke prodhuar rreth 50 prototipe në javë.

  Me aprovimin e Ministrisë së Industrisë dhe Informacionit, e cila pritet të jetë gati më së largu në fund të vitit, Xiaomi do ta fillojë prodhimin në masë të veturës së saj të parë, teksa kompania veçse ka filluar të punësojë staf që nga muaji i kaluar.

  Xiaomi aktualisht është duke bërë një përzgjedhje dhe procesi i rekrutimit është dinamik dhe shumë i rreptë.

  Departamenti i Burimeve Njerëzore po punon shumë për të rekrutuar 100 punëtorë të rinj për të punuar në prodhim dhe disa burime pohojnë se disa nga aplikantët, të cilët kanë punuar në Mercedes dhe Tesla, nuk i plotësojnë kriteret e larta të Xiaomi./FrontOnline/

   

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Auto23 Shtator 2023
  Tre nga markat më të mëdha nga Gjermania, Shtetet e Bashkuara dhe Japonia i kanë bashkuar forcat për të formuar një kompani...
  Auto22 Shtator 2023
  Shumica e veturave elektrike të prodhuara në Azi ka të ngjarë të përjashtohen nga një skemë franceze e subvencionimit për blerjen e...
  Auto21 Shtator 2023
  Audi ka hapur Qendrën e re të Sigurisë së Automjeteve në parkun e tij teknologjik në Ingolstadt të Gjermanisë. Objekti do të...
  Të tjera
  Sport26 Shtator 2023
  Barcelona do të duhet të jetë kreative në mënyrë që të sigurojë që ata të mbajnë Joao Felix dhe Joao Cancelo përtej...
  Bota/Rajoni26 Shtator 2023
  Zoleka Mandela, mbesa e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ka vdekur nga kanceri...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla deklaroi se Millan Radoiçiq, një ndër njerëzit më të afërt të presidentit serb Aleksandar Vuçiq,...
  Vip26 Shtator 2023
  Ish-ylli i WWE, Hulk Hogan u martua për herë të tretë gjatë fundjavës pasi kurorëzoi dashurinë me Sky Daily në Clearwater të...
  Lajme26 Shtator 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pas videos së publikuar nga ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ku...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryetari i NISMA-së, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se sot bashkë me bashkëpuntoriët e tij ka ngushëllyer familjen e heroit më...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.