×
 • Vip
 • Vip

  Xhuli Nura: Jam rrëzuar 100 herë në jetën time, kam humbur para – çohem me rëndësi

  FrontOnline
  10 Korrik 2024

  Xhuli Nura është një nga personazhet më të pranishme në media e shtypin rozë.

  Ajo trajton tema nga më të ndryshmet përmes rrjeteve sociale, e shpesh jep edhe këshilla.

  Në një të fundit, ajo ka folur për sfidat e jetës, me të cilat përballet thuajse çdo njeri.

  Modelja nga Drenica thotë se nuk është e rëndësishme sa rrëzohesh, por se sa herë ngritesh pas saj.

  Ish-banorja e Big Brother VIP Kosova thekson se çdo njeri bën gabime, e që më pas mëson prej tyre.

  “Kjo është që rinisë gjithmonë i them, bëni gabimet e juaja, mos u frikësoni, jeta është plot sfida. Por kur e ke guximin dhe fortësinë, atë dashurinë për jetën rrëzohesh, ani çka ka që rrëzohesh. Unë jam rrëzuar 100 herë në jetën time, kam investuar në biznese që nuk ia ka vlejtur. Kam humbur pare, po çka ka gajle, paret bëhen”, u shpreh ajo.

  E njëjta tutje tha: “Okej, më ka keqtrajtuar dikush nuk janë krejt njerëzit e këqij, okej fatkeqësisht më është bërë padrejtë, më kanë marrë vendin e parë të dytë s’ka rëndësi edhe, unë e di që e bëj timen prapë çohem është me rëndësi. Nuk është rëndësi sa herë rrëzohesh, por është me rëndësi sa herë ngritesh”.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Vip22 Korrik 2024
  Këngëtarja Jessie J ka zbuluar se tre muaj më parë u diagnostikua me çrregullim të hiperaktivitetit të deficitit të vëmendjes (ADHD) dhe...
  Vip22 Korrik 2024
  Edhe Jul Deda do i bashkohet trendit të momentit, atij të podcastit. Ish-banori i Big Brother VIP Albania, ka zbuluar në rrjetin...
  Vip22 Korrik 2024
  Semi Jaupaj është një nga artistet që pëlqehet nga publiku për zërin që ka. Ajo së fundmi surprizoi ndjekësit e saj me...
  Të tjera
  Kronika23 Korrik 2024
  Një burrë në fshatin Treboviq të Pejës, ka raportuar në polici se vajza e vëllait të tij e cila është me aftësi...
  Kronika23 Korrik 2024
  Një grua në Viti e ka njoftuar policinë e Kosovës se para një viti është sulmuar seksualisht nga një burrë në Viti....
  Lajme23 Korrik 2024
  Pas dyshekëve, produkti i dytë më i eksportuar në Amerikë gjatë vitit që lamë pas janë artikuj të veshjeve për burra dhe...
  Lajme23 Korrik 2024
  Prokuroria Speciale e Kosovës, dje bëri të ditur se edhe sot do ta intervistojë ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Sipas PSRK-së, intervistimi...
  Ekonomi23 Korrik 2024
  Dyshekët e prodhuar në Kosovë janë produkti kryesor që  eksportohet nga Kosova në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) së paku gjatë...
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.