Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Xhaka: Jam krenar që luaj për Zvicrën, por origjina ime, gjaku im është Kosova

  FrontOnline
  21 Mars 2023

  Ylli i Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka  është duke krijuar një dokumentar i titullar “The Pressure Game”.

  Në disa sekuenca të dokumentar, Xhaka fletë për prejardhjen e tij.

  Pjesë e këtij dokumentari është edhe gruaja e tij.

  “Unë jam krenar që luaj për Zvicrën, por origjina ime, gjaku im është Kosova”, ka thënë Xhaka raporton 20min.ch, përcjell FrontOnline.

  Ai foli edhe për imazhin e tij në publik dhe për marrëdhëniet e tij me mediat.

  “Nuk e kuptoj se përse shkruhen gjithmonë vetëm gjëra negative”, potencon më tej ylli i Arsenalit. /FrontOnline/

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Sport01 Qershor 2023
  Një nga sulmuesit më të mirë në botë, Harry Kane, ka refuzuar transferimin te Bayern Munich dhe po i afrohet një transferimi...
  Sport01 Qershor 2023
  Cristiano Ronaldo nuk ia doli të festonte titullin në Arabinë Saudite, ku u transferua në merkaton e dimrit, pasi ekipi i tij,...
  Sport01 Qershor 2023
  Hetuesit e UEFA-s kanë vendosur ta ndalojnë Barcelonën të luajë në Ligën e Kampionëve për një sezon, sipas mediumit spanjoll ABC. Prej kohësh...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës...
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Haxhi Avdyli, ka shtruar pyetje drejt Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për idenë e tyre që ndaj Qeverisë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, i ka reaguar deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Haxhi Avdyli, i cili i pyeti si...
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti Hisen Berisha nga radhët e PDK-së ka folur për Front Online lidhur me situatën në veri ku ka komentuar tensionet atje....
  Lajme02 Qershor 2023
  Aleanca Veri-atlantike nuk do të lejojë që tensionet në Veriun e Kosovës të zgjerohen në vendet përreth, por as brenda Kosovës, ka...
  Lajme02 Qershor 2023
  Zyrtarët e Doganës së Kosovës kanë konfiskuar 568 litra tretës gjatë një aksioni në rajonin e Ferizajt. Ky aksion, siç njofton ky...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.