Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Xhafer Tahiri del të shpërndajë maska, por vetë nuk e di si vendoset: E lë hundën e zbuluar

  FrontOnline
  14 Korrik 2020

  Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka dalë në rrugët e qytetit ku ka shpërndarë maska për kalimtarë.

  Pleq, gra e fëmijë kanë marrë nga një maskë nga kryetari.

  “I jam bashkuar sot Dritës dhe ekipit të rinjve të KVRL Vushtrri për të shpërndarë maska ? falas për qytetarët e Vushtrrisë. Tani shumica apsolute e qytetarëve po mbajnë maskë ❤️sepse e kanë kuptuar rëndësinë mbrojtëse të saj”, ka shkruar Tahiri.

  Ani pse Tahiri thotë se qytetarët e kanë kuptuar rëndësinë e maskës, vetë ai nuk po di si vendos. Tahiri e ka lënë të zbuluar hundën tërë kohën.

   

  Sipas vendimit të IKSHPK, maska duhet vendosur në gojë dhe hundë.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme31 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se e ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan,...
  Lajme31 Maj 2023
  Gazetarja Olha Priadko u strehua sot në Kosovë, në kuadër të programit “Journalists in Residence – Kosovo”. Ajo erdhi bashkë me djalin...
  Lajme31 Maj 2023
  Ish i dërguari special për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka komentuar përsëri për tensionet në veri. Me anë të një...
  Të tjera
  Lajme31 Maj 2023
  Tensionet në Veri të Kosovës kanë nxitur reagime të shumta të ndërkombëtarëve por edhe në rajon. Së fundmi ka reaguar dhe ish...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në rrjetin social "Facebook",  ka shpërndarë disa fotografi nga takimi me liderët  e shteteve anëtare të Komunitetit...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që...
  Lajme31 Maj 2023
  Rreth 100 serbë janë mbledhur në mbrëmjen e së mërkurës në Zveçan, në afërsi të ndërtesës komunale, ku është duke u protestuar...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Lajme31 Maj 2023
  Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.