×
 • Lajme
 • Lajme

  Xhafer Gashi shpreh ngushëllime familjeve të viktimave që humbën jetën në fshatin Milloshevë

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka shprehur ngushëllimet e tij më të sinqerta për familjarët e viktimave, që humbën jetën sot në liqenin artificial në fshatin Milloshevë.

  Në këtë ngjarje të rëndë që ka tronditur sot Kosovën kanë humbur jetë dy fëmijë të moshës 9 deri në 11 vjeç.

  Sipas informacioneve të para të policisë, dy fëmijët kanë lidhje familjare mes veti ndërsa rasti ka ndodhur pasi të njëjtit kishin shkuar në këtë pus për t’u larë.

  Shkrimi i plotë i Kryetarit Gashi:

  “I tronditur thellë me ngjarjen që ndodhi në fshatin Milloshevë, ku dy fëmijë të moshës 9 dhe 11 vjeçare, kanë humbur jetën pasi të njëjtin kishin hyrë në liqenin artificial dhe nga aty nuk kanë mundur të dalin.

  Në emrin tim dhe gjithë komunës së Obiliqit, shprehi ngushëllimet me të sinqerta për familjen Tërbunja dhe Salihu dhe gjithë qytetarëve të Obiliqit për këtë ngjarje të rëndë!

  Zoti ua lehtësoftë dhimbjen!.

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeshefi i Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB), Artan Berisha, tha se po përballen me dy sfida shumë të mëdha, që sipas tij, po...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministria e Ekonomisë ka lansuar thirrjen për subvencionimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje për shtëpi dhe banesa. Përmes kësaj thirrjeje, qytetarët do...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, iu ka dhënë fund spekulimeve se ai do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë...
  Të tjera
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka bërë të ditur se rruga “Tahir Zajmi” është bërë me ndriçim publik. Në llogarinë...
  Lajme22 Shtator 2023
  Pas takimit dypalësh me presidentin e Zvicrës, Alain Berset, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe...
  Lajme22 Shtator 2023
  Deputetja e Listës “Guxo”, Jeta Statovci ka komentuar punën e Qeverisë Kurti, duke thënë se me ardhjen në pushtet të Lëvizjes Vetëvendosje...
  Sport22 Shtator 2023
  Gaziantep ka shënuar fitore ndaj Istanbulsporit me rezultat 2-0, ku njërin nga golat në këtë takim e shënoi Albian Ajeti. Në ndeshjen...
  Lajme22 Shtator 2023
  Të shtunën fillon stina e vjeshtës në orën 08:50 min, por kjo ditë sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës do t’i ngjasojë më...
  Lajme22 Shtator 2023
  Një grua që shkoi në polici për t’u ankuar për një ngjarje që i ndodhi, e bëri lëmsh krejt stacionin. Kjo meqë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.