×
 • Auto
 • Auto

  “X”-i i Elon Musk bën ndryshimin e madh

  FrontOnline
  31 Gusht 2023

  Të gjithë përdoruesit e ish-Twitter-it, tashmë të quajtur X dhe në pronësi të Elon Musk, do të kenë mundësi të kryejnë thirrje me audio dhe video.

  Ky ndryshim rrënjësor në rrjetin social të bazuar të tekstet e shkurtra vjen në një kohë kur Musk po synon të përballet me rrjetet sociale të Meta-s.

  Megjithatë, nëse kjo do të bëhet realitet për një kohë të shkurtër, duke e vendosur X-in në një linjë me Facebook, WhatsApp dhe Instagram, një ekspert i sigurisë kibernetike ka ngritur dyshime të forta në lidhje me sigurinë e përdoruesve, pasi ata nuk do të ketë një numër telefoni dhe pak filtra që mund të bllokonin personat e rrezikshëm.

  Lajmi u bë i ditur këtë të enjte nga Musk, i cili shkroi: “Do të punojë në në iOS, Android, Mac dhe PC, Nuk nevojitet numër telefoni”, shkroi Musk.

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Auto05 Dhjetor 2023
  Tesla lansoi të enjten kamionçinën e shumëpritur Cybertruck, që ishte paralajmëruar vite më parë. Në eventin e lansimit janë kryer dërgesat e...
  Auto05 Dhjetor 2023
  Akulli në xhamin e përparmë të makinës mund të ngadalësojë ndjeshëm udhëtimin tuaj. Ne kemi disa mënyra për ta hequr atë lehtësisht....
  Auto02 Dhjetor 2023
  E nxitur nga një valë modelesh të reja të përballueshme, pjesa e tregut të automjeteve elektrike në Bashkimin Evropian do të rritet...
  Të tjera
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ish zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Mbrojtjes për Evropën dhe Politikën ndaj NATO-s, Jim Townsend, vlerëson se një nga zhgënjimet më të mëdha...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova Edona dhe Adri kanë debatuar. Ajo është revoltuar shumë me Adrin. Në një moment i ka...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian (BE) i ka kërkuar Bosnjë e Hercegovinës të bëjë më shumë reforma në mënyrë që të mundë t’i fillojë bisedimet...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Azemi ka biseduar me Besin për situatën e krijuar me Yllin. Azemi ka thënë se “unë e di sakt qka kam thënë...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Alby dhe Kaderi drisa po pastronin kuzhinën kanë qenë të revoltuara. Ato kanë debatuar me Blerandon. Alby ka thënë se “duke e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.