[wp-story]

Sport

Werder Bremeni siguroi kalimin në gjysmëfinale të Kupës: Kjo ishte nota e Rashicës për minutat sa ishte në fushë

Werder Bremeni siguroi kalimin në gjysmëfinale të Kupës: Kjo ishte nota e Rashicës për minutat sa ishte në fushë
20:52 | 07 Prill 2021

Werder është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë.

Skuadra nga Bremeni ka mposhtur në çerekfinale skuadrën e Regensburgut, që bën gara në kategorinë e dytë të futbollit gjerman.

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica luajti nga minuta e parë deri në të 73-tën, për t’u zëvendësuar më pas.

E për kaq minuta sa ishte në fushë, sulmuesi vushtrrias u vlerësua me notën 6.6 nga sajti “SofaScore”.

Më të dalluarit në fushë për mysafirët ishte portieri, Pavlenka dhe dy mbrojtësit e krahut, Firedl dhe Moisander që morën notat 7.8.

Golin e vetëm që kishte vlerën e kualifikimit tutje e ka realizuar, Osako në minutën e 52-të.

Werder Bremeni në gjysmëfinale do të ketë punë të vështirë, pasi do të ketë përballë Leipzigun.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera