×
 • Auto
 • Auto

  VW shtyn ndërtimin e fabrikës së baterive në Evropë, pas kërkesave jo të larta për vetura elektrike

  FrontOnline
  03 Nëntor 2023

  Volkswagen Group ka shtyrë vendimin për një fabrikë të katërt të qelizave të baterive tani për tani duke përmendur kërkesën më të ulët se sa pritej për automjete elektrike në Evropë, tha CEO, Oliver Blume.

  “Bazuar në kushtet e tregut, duke përfshirë rritjen e ngadaltë të tregut BEV në Evropë … për momentin nuk ka asnjë arsye biznesi për të vendosur për lokacione të tjera”, tha Blume në një deklaratë.

  Volkswagen tashmë ka shtyrë një vendim një vit më parë kur po shqyrtonte vendndodhjet në Republikën Çeke, Hungari, Poloni dhe Sllovaki.

  Kompania tha në fillim të këtij viti se nuk ishte me nxitim për të marrë një vendim./FrontOnline/

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Auto02 Dhjetor 2023
  E nxitur nga një valë modelesh të reja të përballueshme, pjesa e tregut të automjeteve elektrike në Bashkimin Evropian do të rritet...
  Auto01 Dhjetor 2023
  Tesla zbuloi të enjten çmimet për veturën elektrik Cybertruck, duke filluar nga 60,990 dollarë për variantin me kosto më të ulët, mbi...
  Auto30 Nëntor 2023
  Kreu i Stellantis, Carlos Tavares, thotë se koncerni i madh është gati të rregullojë strategjinë e tij elektrike bazuar në rezultatet e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Pas vrasjes së Liridona Ademajt, dhjetëra qytetarë në Tiranë kanë dalë në protestë, me thirrje kundër vrasjeve të vajzave dhe grave. Protestuesit...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Leonard Ademaj shkoi në mëngjes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, aty ku tre të dyshuarit për vrasjen e motrës së tij, përfshirë...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Fundjava do të përfundojë me një super ndeshje në program. Kampioni në fuqi, Barcelona do të përballet me Atletico Madridin sonte me...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Në Hamburg të Gjermanisë u hodh shorti për fazën finale të Euro 2024 teksa Franca u shortua në Grupin D së bashku...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova kanë realizuar sfidës së kapitenit. Gjatë sfidës, ishte Buci ai që ngacmoi Edonën. Ai e...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Gani Gërmia nuk është duke i ndalur shakatë e tij me banorët e tjerë të shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.