×
 • Auto
 • Auto

  VW pret porositë e para, ky është çmimi i Passat-it të ri

  FrontOnline
  18 Nëntor 2023

  Një risi e shumëpritur është në dispozicion për klientët.

  Gjenerata e nëntë e Passat-ëve është në dispozicion ekskluzivisht në versionin limuzinë. Këto ditë, Volkswagen ka vënë në dispozicion risinë e paraqitur së fundmi përmes konfiguruesit online. Oferta fillon me benzinën 1.5 TSI në formën e një hibridi të butë.

  Edhe pse ka mbi 34 milionë njësi të shitura, Passat në edicionin e nëntë dhe ndoshta të fundit është reduktuar në një model limuzinë, teknologjikisht plotësisht i njëjtë si Skoda Superb. Rolin e opsionit të limuzinës e merr tashmë ID.7 elektrike, e cila është edhe Volkswageni më i madh dhe më serioz me energji elektrike.

  Nëse kthehemi te Passat, çështja është si më poshtë. Opsioni eTSI i nivelit fillestar fillon me 39,995 euro, por nuk është ende i disponueshëm. Kështu, në faqet gjermane të Volkswagen, fillimi përfaqësohet nga versioni më i pasur Business me një çmim prej 44,995 euro.

  Për ta bërë më të qartë atë që ofrohet, Volkswagen thekson rrotat e aliazhit 16 inç, dritat LED, kontrollin e klimës me tre zona Air Care Climatronic, sistemet e shumta të asistencës (ACC, Side Assist, Lane Assist, Front Assist, ekran MIB4, Car2X, etj.) .) dhe info-argëtim me një ekran 32 cm (12,9″).

  Nëse zgjidhni dizelin po aq të fuqishëm 2.0 TDI, e njëjta pajisje fillon nga 48,495 euro, dhe oferta përfshin gjithashtu nivelet më të pajisura Elegance dhe R-Line.

  Ndryshe, me një distancë më të madhe prej 50 mm midis boshteve, ky është gjithashtu Passat-i më i rehatshëm deri më sot. Theksi është te komoditeti, ndërsa kapaciteti i ngarkesës shkon deri në 1920 litra./FrontOnline/

  Prince Coffee House tani edhe në Lipjan
  Nga Rubrika
  Auto02 Dhjetor 2023
  E nxitur nga një valë modelesh të reja të përballueshme, pjesa e tregut të automjeteve elektrike në Bashkimin Evropian do të rritet...
  Auto01 Dhjetor 2023
  Tesla zbuloi të enjten çmimet për veturën elektrik Cybertruck, duke filluar nga 60,990 dollarë për variantin me kosto më të ulët, mbi...
  Auto30 Nëntor 2023
  Kreu i Stellantis, Carlos Tavares, thotë se koncerni i madh është gati të rregullojë strategjinë e tij elektrike bazuar në rezultatet e...
  Të tjera
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero dhe Kaderi kanë shpalosur detaje rreth jetës private të tyre. Kaderi ka treguar se ajo është rritur vetëm nga babai pasi...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Teksa qëndronin në oborr Ylli, Besi dhe Santiana, Ylli thirri Ganiun për t’i treguar diçka për njërën nga banoret. Ai i tregoi...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Buci dhe Santiana kanë biseduar, janë përplasur dhe përsëri kanë qeshur e janë thumbuar me njëri-tjetrin. Por mbrëmë Buci ka paralajmëruar Santianën...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blero dhe Edona kanë rikthyer raportet e mira mes tyre. Përndryshe ata diskutuan edhe për lojën...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Komediani i shtëpisë së Big Brother VIP Kosova, Gani Gërmia ka treguar se ka një plan gjigant. Këtë e shpalosi me Besin...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Santiana është tashmë e njohur për temperamentin e saj. Ajo i tha Ganiut me gjuhë të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.