Lajme

VV-ja thotë se deputeti i saj Gjyshinca u sulmua nga deputetë e LDK-së, Gashi e Shala

VV-ja thotë se deputeti i saj Gjyshinca u sulmua nga deputetë e LDK-së, Gashi e Shala
16:08 | 28 Korrik 2020

Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli po pretendon se ajo bashkë me deputetin tjetër të partisë së saj, Gazmend Gjyshinca, janë sulmuar nga Arben Gashi dhe Kujtim Shala të LDK-së.

Gjithçka sipas saj ka ndodhur pas mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme.

“Pengesa ka nis qysh pas mbledhjes së Komisionit. U përpoqën që të pengojnë ushtrimin e detyrës tonë zyrtare. Ata patën një tendencë të dytë, na sulmuan në korridorin e ndërtesës së Kuvendit”, tha ajo.

“Është sulmu në korridor, deputeti Gazmend Gjyshinca nga Arben Gashi dhe Kujtim Shala i LDK-së”, tha tutje ajo.

Madje sipas saj, ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj ka ikur nga raportimio.

“ Ministrja pasi që del në korridor i thotë deputetes Kadriaj që nuk kishte agjendë, mirëpo nuk mund të duronte pyetjet tona, dhe nuk kishte dëshirë të përgjigje. Ato pas mbledhjes kanë shkuar për kafe”, tha ajo.

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera