Lajme

VV dhe PDK në Prizren me diferencë të ngushtë në votat për Kuvend Komunal

VV dhe PDK në Prizren me diferencë të ngushtë në votat për Kuvend Komunal
16:22 | 18 Tetor 2021

Vetëvendosje ka rreth 3% diferencë me PDK-në në Prizren sa i përket votave për kuvend komunal.

Kur janë numëruar 214 vendvotime nga 221 të tilla, Vetëvendosje ka fituar 15 mijë e 350 vota apo 28,59% e pasuar nga PDK-ja me 13 mijë e 870 vota apo 25,83%.

Ky qytet do të shkojë në balotazh pasi asnjëri nga kandidatët s’ka arritur të fitojë mbi 50% të votave.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera