×
 • Lajme
 • Lajme

  Vushtrria shpërblehet me grant 212 mijë eurosh për top përformancë në ambient

  FrontOnline
  21 Dhjetor 2020

  Komuna e Vushtrrisë është radhitur në top mesin e fituesve në Grantin e përformancës – Mjedis i Pastër, vlerësuar nga Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit dhe GIZ Gjerman.

  212,915€ është shuma e grantit për përformancën e mirë në fushën e mjedisit që Vushtrria ka fituar, si Komunë.

  Kryetari i Komunës, Xhafer Tahiri, ka falënderuar Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit dhe organizatën gjermane Giz për vlerësimin si dhe ka pohuar se Komuna e Vushtrrisë ka fituar këto 3 vite afër 2 milionë € si rezultat i përformancës së mirë në fusha të ndryshme.

  “Faleminderit KRM ‘Uniteti’, punëtorëve të vyer, menaxhmentit si dhe punonjësve të Komunës së Vushtrrisë për angazhimin profesional”, u shpreh Tahiri.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shtator 2023
  Në seancën e rigjykimit të enjten në Gjykatën Themelore në Pejë, Shaban Gogaj tha se për veprën e parë “Vrasje e rëndë”...
  Lajme28 Shtator 2023
  Anëtarja e Kryeisëë së Lëvizjes Vetëvendosje, Dejona Mihali, ka reaguar pasi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se KFOR’i duhet të marrë...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat ka folur në lidhje me situatën në veri të Kosovës. Kreu i qeverisë shqiptare...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Edi Rama ka dalë ditën e sotme në një konferencë për mediat ku është shprehur se Bashkimi Evropian duhet të dalë...
  Lajme28 Shtator 2023
  Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se në Kuvendin e Kosovës duhet të miratohet një Rezolutë që dënon terrorizmin...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti është deklaruar rreth ngjarjes së të dielës ku mbeti i vrarë një rreshter policor, pas sulmit ngas grupi terrorist...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut po teston dronët nënujorë dhe inteligjencën artificiale për përdorim të mundshëm gjatë operacioneve detare, sipas...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka dënuar sulmet e së dielës ndaj Policisë së Kosovës, nga një grup terrorist...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti së bashku me ministren Donika Gërvalla-Schëarz dje kanë pritur ambasadorët dhe diplomatët e akredituar në Republikën e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.