×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vuçiq u takua me ambasadorët e vendeve të QUINT-it

  FrontOnline
  30 Maj 2023

  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe, Francës, Italisë dhe Gjermanisë, si dhe kreu i delegacionit të Bashkimit Evropian.

  Në takim morën pjesë ministri serb i Mbrojtjes Millosh Vuçeviq, shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Milan Mojsiloviq.

  Presidenti serb mbrëmë i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar që të bindin kryeministrin e Kosovës  ti jap fund provokimeve, por jo në fund ta shpërblejnë siç bënë me liberalizimin e vizave.

  “Edhe një herë i bëj thirrje komunitetit ndërkombëtar që të flas me autoritetet kosovare dhe të ulen provokimet nga ana e Kosovës, tha Vuçiq./FrontOnline/

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Tre persona janë vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një qendër tregtare në qendër të kryeqytetit tajlandez, Bangkok....
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) pretendon se ka goditur një rrjet të madh spiunazhi rus në jug të vendit. SBU pretendoi...
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Të paktën 18 persona, duke përfshirë një grua shtatzënë, u vranë në shtetin jugor të Nigerisë, Rivers, kur një rafineri ilegale nafte...
  Të tjera
  Lajme03 Tetor 2023
  Media boshnjake “Istraga” raporton se lideri i grupit terrorist, Milan Radoiçiq, ka qenë në Bosnje dhe Hercegovinë, në qershor. Siç raporton kjo...
  Lajme03 Tetor 2023
  Deputeti i AAK-së njëherit kryetari i Komisionit parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Bekë Berisha ka thënë se për suksesin kundër...
  Sport03 Tetor 2023
  Me fillim orej orës 21:00 luhet edhe gjashtl ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve. Manchester United luajnë me Galatasaray në kuadër...
  Lajme03 Tetor 2023
  Eurodeputeti holandez, Thijs Reuten, konsideron se operacioni i grupit të armatosur në Banjskë ishte i mbështetur nga Serbia. Sipas tij, synimi i...
  Sport03 Tetor 2023
  Federata e gjyqtarëve anglezë ka publikuar audion e vendimit pas golit të anuluar të Luis Diaz kundër Tottenham. Ylli i Liverpoolit, Luis...
  Sport03 Tetor 2023
  Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag, dëshiron të përforcojë mbrojtjen e tij kur të rihapet afati kalimtar i transferimeve, me Lisandro...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.