Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vuçiq tregon se pse do të ishte më i mirë si president Trumpi sesa Bideni për Serbinë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nënkuptoi se presidenti i sapozgjedhur i SHBA-ve, Joe Biden, nuk do të jetë edhe aq i mirë për shtetin e tij.

  “Është e qartë se më mirë do të ishte për Serbinë që të fitonte Trumpi, por kjo nuk ka asnjë lidhje me marrëdhëniet personale”, tha Vuçiq, duke shtuar se, ndryshe nga Trumpi, “Demokratët ishin të përfshirë në marrjen e Kosovës nga Serbia”.

  “Unë isha në Shtëpinë e Bardhë dhe isha shumë i respektuar. Unë u pranova në një takim dypalësh dhe nuk u poshtërova”, tha ai, raporton b92.

  “Unë mendoj se kam krijuar respekt për Serbinë në botë, askush nuk po tallet me Serbinë, siç talleshin dikur”, tha ai.

  Presidenti serb gjithashtu deklaroi se shteti serb arriti të forcojë ushtrinë e saj.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Pas “Lasgushit”, “Migjenit” dhe “Naimit”, linjës shqiptare të fluturimeve ajrore “Air Albania” i shtohet edhe aeroplani “Fishta”, për nder të poetit të...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Bordi i Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi të premten një paketë ndihme prej 15.6 miliardë dollarësh të nënshkruar më 21 mars me qeverinë...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar dekretin për miratimin e konceptit të përditësuar të politikës së jashtme të Rusisë. Kremlini bëri të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.