Bota/Rajoni

Vuçiq sot në Bruksel takohet me zyrtarë të lartë të BE-së

Vuçiq sot në Bruksel takohet me zyrtarë të lartë të BE-së
08:58 | 26 Qershor 2020

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të bëjë një vizitë njëditore në Bruksel, ku do të takohet me përfaqësuesit më të lartë të BE-së.

Atje, Vuçiq do të takohet me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen, presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, Komisionerin e BE-së për Politikën e Fqinjësisë dhe Zgjerimin Oliver Varhelyi dhe Përfaqësuesin Special të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale Miroslav Lajçak njoftoi shërbimi për shtyp i presidentit serb.

Ko vizitë në Bruksel ndodh një ditë pas asaj të kryeminisrit të Kosovës, Avdullah Hoti i cili u takua me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera