×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vuçiq sot në Bruksel takohet me zyrtarë të lartë të BE-së

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të bëjë një vizitë njëditore në Bruksel, ku do të takohet me përfaqësuesit më të lartë të BE-së.

  Atje, Vuçiq do të takohet me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen, presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, Komisionerin e BE-së për Politikën e Fqinjësisë dhe Zgjerimin Oliver Varhelyi dhe Përfaqësuesin Special të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale Miroslav Lajçak njoftoi shërbimi për shtyp i presidentit serb.

  Ko vizitë në Bruksel ndodh një ditë pas asaj të kryeminisrit të Kosovës, Avdullah Hoti i cili u takua me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian.

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Gjatë një fjalimi ditën e sotme, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, nënvizoi rëndësinë e ndihmës së vazhdueshme për Ukrainën....
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, nga foltorja e kuvendit ka shprehur kritikën për rastin e shumëpërfolur të ditëve të fundit, pagesën e...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një sërë zyrtarësh janë larguar nga një seancë e takimit të ministrave të OSBE-së ndërsa ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov nisi...
  Të tjera
  Lajme30 Nëntor 2023
  Prokurori Besart Mustafa ka kërkuar dënimin e ish-ministrit të Jashtëm të Kosovës, Skender Hyseni, i cili po akuzohet për mosraportim të pasurisë,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, ka mbajtur konferencë për medie pas konstituimit të Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore....
  Lajme30 Nëntor 2023
  -Në Gjykatën Themelore në Prishtinë është mbajtur shqyrtimi gjyqësorë në të cilin gjatë dhënies së dëshmisë e dëmtuara Valdete Idrizaj tha se...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka dhënë dorëheqje nga pozita e shefit të stafit të kabinetit të presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa osmani. Lajmin...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Hamasi ka marrë përgjegjësinë për të shtënat në një stacion autobusi në Jerusalem mëngjesin e sotëm, ku 3 persona humbën jetën dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.