Bota/Rajoni

Vuçiq sot do të diskutojë me opozitën për Kosovën

Vuçiq sot do të diskutojë me opozitën për Kosovën
12:18 | 21 Qershor 2021

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq so do të merr pjesë në takimin e Grupit punues për dialog ndërpartiak pa ndërmjetësimin e të huajve, ka konfirmuar kabineti i presidentit për agjencinë serbe të lajmeve Tanjug.

Vuçiq në takim do t’ju prezantojë përfaqësuesve të opozitës raportin për Kosovën.Takimi do të mbahet në parlamentin serb në orën 16.

Përndryshe, Vuçiq nesër do ta parqet raportin deputetëve në takimin e posaçëm të parlamentit.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera