×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vuçiq për deklaratën e Hotit për pikën doganore në Durrës: Jam ngopur me marrëzitë e tyre

  FrontOnline
  04 Korrik 2020

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka komentuar të shtunën paradite një deklaratë të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti që e ka dhënë të premten gjatë vizitës në Shqipëri.

  Hoti ka folur për “një pikë doganore për Kosovën në Portin e Durrësit”.

  Vuçiq është pyetur për këtë deklaratë gjatë një konference për shtyp që e ka mbajtur me rastin e vizitës në aeroportin “Batajnica”.

  Sajti “b92.net” ka komentuar se dje është paraqitur lajmi që kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të kërkojë nga Shqipëria portin e Durrësit.

  “Gjithçka që dëgjoj nga deklaratat e tyre, jam i ngopur me marrëzitë e tyre”, ka thënë Vuçiq, që ka komentuar edhe për bisedat e Kosovës me Serbinë. “Thonë se po vijnë për të negociuar për njohje të ndërsjellë. Epo, mos ejani fare. Unë nuk vijë të negociojë për këtë. Këtë ua them edhe nënave dhe baballarëve të tyre politikë”, ka thënë Vuçiq, raporton “b92.net”.

  Ai e ka përmendur Shqipërinë edhe kur është pyetur për testet që po bëhen për COVID-19 në Serbi. Ka thënë se Serbia bën më shumë teste se e gjithë ish-Jugosllavia së bashku, plus Shqipëria.

  Ai ka vizituar aeroportin në Batajnicë ku janë shfaqur fluturaket pa pilotë të ushtrisë së Serbisë.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një turist slloven ka humbur jetën tragjikisht në Shkodër. Policia thotë se 65-vjeçari dyshohet se ka rënë aksidentalisht nga kalaja e Rozafës,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një turist slloven ka humbur jetën tragjikisht në Shkodër. Policia thotë se 65-vjeçari dyshohet se ka rënë aksidentalisht nga kalaja e Rozafës,...
  Vip04 Tetor 2023
  Këngëtarja e njohur Vjollca Haxhiu është tejet aktive në mediat sociale. Ajo para disa orësh ka postuar një foto ku ka tërhequr...
  Vip04 Tetor 2023
  Këngëtarja e njohur Violeta Kukaj është aktive në muzikë duke punuar për projekte të shumta. Por këngëtarja kohës së fundit nuk është...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja vlerëson se rreziku në veri ende nuk ka kaluar. Ai thotë se integriteti territorial i Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Vetura me targa serbe me akronime të qyteteve të Kosovës qarkullojnë ende nëpër rrugët e veriut. Targa të tilla ilegale janë parë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti i ka përjashtuar të gjithë nga procesi...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.