×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vuçiq i thotë serbëve: Mos u bëni naiv

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Presidenti serb, Aleksander Vucic u takua sot në Beograd me të dërguarin special të SHBA’së, për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ku temë kryesore ishte çështja e Kosovë për fillimin e dialogut dhe arritjen e një marrëveshje përfundimtare mes dy vendeve.

  Vucic u tregua i kujdesshëm gjatë takimit ku tha se Serbia nuk hy në konflikt me Amerikën, ani pse disa serbë janë naiv dhe mendojnë se mund ta mposhtin.

  “Ne nuk hyjmë në konflikte me Amerikën, Serbia mendon se mund të mposhtë Amerikën do të tregonte naivitetin e saj. Të gjitha problemet që kemi do të zgjidhen në një nivel dypalësh, duke mos i nënshtruar fuqisë më të madhe të botës, por duhet të kuptojmë sa më shumë që të mundemi. Asnjanësia dhe shpresoj se do të kemi mbështetjen dhe ndihmën e SHBA. Nëse do të ishte gjithnjë e lehtë, sigurisht që nuk do të ishte, “tha Vucic

  Po ashtu Vucic tha se ishte i kënaqur pas takimit në katër sy me Palmerin dhe se Serbia dëshiron marrëdhënie më të mira me SHBA’në./Front Online/

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  NATO ka uruar Shqipërinë për Festën e Pavarësisë. “Ripostoni për t’u bashkuar me ne për të festuar Aleatin tonë #Shqipëri në #Ditën...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Sport28 Nëntor 2023
  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka uruar pavarësinë e Shqipërisë të gjithë shqiptarëve në mbarë botën. “Urime Dita e Pavarësisë së Shqipërisë të gjithë...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Historiani Jusuf Buxhovi në një rrëfim për Front Online ka folur për kohën e para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, ndarjen e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.