Bota/Rajoni

Vuçiq e takon shefin e BE-së, flasin veç për Kosovën

Vuçiq e takon shefin e BE-së, flasin veç për Kosovën
08:50 | 05 Nëntor 2019

Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Beograd me shefin e Zyrës së BE-së në Serbi, Sem Fabrizi.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Beograd me shefin e Zyrës së BE-së në Serbi, Sem Fabrizi, raportojnë mediat serbe.

Takimi i tyre është planifikuar të zhvillohet në ora 12 ka bërë të ditur zyra për informim e presidentit të Serbisë.

Temat kryesore të diskutimit mes Vuçiqit dhe Fabrizit pritet të jenë rrugëtimi evropian i Serbisë dhe mundësia e vazhdimit të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës./Front Online/

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera