×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vuçiq e takon shefin e BE-së, flasin veç për Kosovën

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Beograd me shefin e Zyrës së BE-së në Serbi, Sem Fabrizi.

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Beograd me shefin e Zyrës së BE-së në Serbi, Sem Fabrizi, raportojnë mediat serbe.

  Takimi i tyre është planifikuar të zhvillohet në ora 12 ka bërë të ditur zyra për informim e presidentit të Serbisë.

  Temat kryesore të diskutimit mes Vuçiqit dhe Fabrizit pritet të jenë rrugëtimi evropian i Serbisë dhe mundësia e vazhdimit të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës./Front Online/

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sot, në pritjen e organizuar nga Baroness Blake për nderë të Ditës së Falmurit Kombëtar, ambasadori i Republikës së Kosovës, në Britani,...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Banorët e Fushë Kosovës kanë mbetur pa ujë që gjashtë orë, të martën, më 28 Nëntor në ditë feste. Kështu i tha...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Gjykata Themelore në Gjakovë ia ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh zyrtarit policor, E.S., që dyshohet për kryerjen...
  Të tjera
  Vip28 Nëntor 2023
  Vesa Vllasaliu, ish banorja e BBVK , me të rrëfyer historinë e tradhëtisë së të fejuarit të saj Mërgimit, e bëri atë...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, tha se në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s në sesion paraprak kanë folur...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Për historinë e shtetit shqiptar, të rinjtë e Kosovës dhe Shqipërisë janë të informuar. Kështu po thotë në një rrëfim për Front...
  Sport28 Nëntor 2023
  Drita ka ndarë rrugët me trajnerin grek Akis Vavalis pas shtatë muajve qëndrim të tij në qytetin e Gjilanit. Humbja nga Prishtina...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.