Bota/Rajoni

Vuçiq: E presim Lajçakun, pastaj vijnë Moska dhe Washingtoni

Vuçiq: E presim Lajçakun, pastaj vijnë Moska dhe Washingtoni
12:05 | 18 Qershor 2020

Nga e hëna, ne e presim Lajçakun në Beograd, pastaj vjen Moska, Washingtoni … është e qartë për ju se çfarë do të thotë kjo në kuptimin teknik, por edhe në kuptimin thelbësor.

Kështu tha presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot pas bisedimeve me anëtarin e Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Millorad Dodik.

Ai tha se e informoi delegacionin për faktet në lidhje me bisedimet për çështjen e Kosovës dhe bisedoi për agjendën e vështirë në ditët në vijim, raporton Tanjug.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera