×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vuçiq: E presim Lajçakun, pastaj vijnë Moska dhe Washingtoni

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Nga e hëna, ne e presim Lajçakun në Beograd, pastaj vjen Moska, Washingtoni … është e qartë për ju se çfarë do të thotë kjo në kuptimin teknik, por edhe në kuptimin thelbësor.

  Kështu tha presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot pas bisedimeve me anëtarin e Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Millorad Dodik.

  Ai tha se e informoi delegacionin për faktet në lidhje me bisedimet për çështjen e Kosovës dhe bisedoi për agjendën e vështirë në ditët në vijim, raporton Tanjug.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Familja e Liridona Ademajt, nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar se tashmë është marr vendimi që e ndjera të rivarroset në...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Rreth 80 për qind e atyre që jetojnë në Gaza u është dashur të largohen nga shtëpitë e tyre. Kështu thuhet në...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komentuar në showbizin shqiptar. Ata kanë marrë vëmendje me historinë e...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Santiago Bernabeu i ri po i afrohet kompletimit. Zbulimi i tij zyrtar ishte caktuar të bëhej në fund të këtij muaji, megjithëse...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.