×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vuçiq: Albright do të ketë ndikim të madh në dialogun me Kosovën, ne do të mbrojmë interesat tona

  FrontOnline
  20 Dhjetor 2020

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur se pret që Madeleine Albright të ketë një ndikim të madh në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës.

  Mediat serbe raportojnë se Vuçiq ka thënë se Albright është një person i rëndësishëm e cila do të ketë ndikim të madh në dialog

  Ai ka theksuar se do të luftojnë për interesat e tyre.

  “Ne do të flasim dhe do të luftojmë për interesat tona, nuk do të jetë e lehtë për ne. Kjo është gjithçka që mund të them, dhe nëse prisni një fjalor ofendimesh nga unë, do të isha i papërgjegjshëm dhe joserioz nëse do ta bëja atë”, deklaroi Vuçiq.

  Ai shtoi se puna e tyre është që të mbrojnë njerëzit e tyre në Kosovë dhe Metohi.

  Ai vuri në dukje se nuk ka të drejtë të luajë dhe të bëjë deklarata të papërgjegjshme që do të fyejnë fuqitë më të mëdha në botë.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një autobus shkolle është përmbysur në Jeruzalem, si pasojë e të cilit janë plagosur dhjetëra nxënës. 33 fëmijë të moshës 8-12 vjeç...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Spanjë, ku një 14 vjeçar ka goditur me thikë 3 mësues dhe...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Presidenti i Republikës së vetëshpallur të Nagorno-Karabakut, Samvel Shahramanyan, ka nënshkruar një dekret për shpërbërjen e të gjitha institucioneve nga 1 janari...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Partia e serbëve të Kosovës(PSK), ka reaguar pas sulmit terrorist në Banjskës ku ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të fillojë...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Luginën e Preshevës, Nevzad Lutfiu ka bërë thirrje për unifikim të faktorit politik në Luginë...
  Lajme28 Shtator 2023
  Pikëkalimet kufitare me Serbisë, Jarinjë dhe Bërnjak, ende janë të mbyllura. Kjo është bërë e ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kuftiar....
  Lajme28 Shtator 2023
  Senatori amerikan, Robert Menendez, kryesues i Komisionit për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit (SFRC) amerikan, po akuzohet bashkë me bashkëshorten e tij...
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Presidenti i Republikës së vetëshpallur të Nagorno-Karabakut, Samvel Shahramanyan, ka nënshkruar një dekret për shpërbërjen e të gjitha institucioneve nga 1 janari...
  Vip28 Shtator 2023
  Pavarësisht bojkotit të Hollivudit ndaj Rusisë për shkak të luftës në Ukrainë, rusët ende mund të “aksesojnë” titujt e filmave të mëdhenj,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.