×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vrau kunatën në sy të vajzës së mitur, Apeli në Tiranë lë në burg përjetë Erdet Çapokun

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë për Erdet Çapokun.

  Togat e zeza e kanë dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e kunatës. Enkeleda Çapoku u vra nga kunati në sy të vajzës së mitur.

  Krimi i rëndë ndodhi në janar të 2020, në banesën  e viktimës, Enkeleda Çapoku, e cila jetonte me vajzën dhe nënën, pasi burri i saj ndodhet në burg i dënuar me 10 vite për trafik droge.

  Autori i dehur shkoi në shtëpinë e 35-vjeçares dhe pasi debatoi, e qëlloi me sende të forta disa herë.

  Konflikti mes tyre dyshohet se nisi  kohë më parë, kur viktima e largoi nga banesa kunatin ndërsa ky i fundit kërkonte t’i kthente disa orendi.

  35-vjeçarja, e kishte denoncuar për përndjekje kunatin e saj, Erdet Çapoku. Ky i fundit kishte nisur të shfaqet sjellje agresive ndaj kunatës për shkak të dyshimeve se, kishte krijuar lidhje jashtëmartesore gjatë kohës kur vëllai i tij ndodhej në burg./Euronews Albania

  Petrol Company thyen rekordet me: çmimet, kualitetin dhe aktivitetet
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Kërkimi për njeriun që vrau policin kufitar Nikolla Krsmanoviq dhe plagosi rëndë kolegun e tij Vjekoslav Iliq në Loznicë është ende në...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...
  Të tjera
  Lajme19 Korrik 2024
  Instituti i Kosovës për Drejtësi sot do të publikojë raportin “Politizimi i KPM-së”. Ky raport është analizë e Projektligjit për Komisionin e...
  Lajme19 Korrik 2024
  Këshilli Gjyqësor i Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e radhës. Kjo është mbledhja e 330-të e tyre, duke filluar nga ora...
  Lajme19 Korrik 2024
  Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, ku nuk mungon mundësia për reshje shiu dhe shkarkime...
  Lajme18 Korrik 2024
  Franca nuk dëshiron konfrontime të reja në veri e të cilat mund të lindin lidhur me çështjen e hapjes së urës së...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Lifestyle18 Korrik 2024
  Pirja e kafesë është një ritual i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë, ekzistojnë dy arsye pse duhet të bëni kujdes kur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.