Bota/Rajoni

Vrau disa persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në Norvegji

Vrau disa persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në Norvegji
22:48 | 13 Tetor 2021

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me shigjeta mbrëmjen e së mërkurës në Norvegji.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Kongsberg-ut ndërsa sipas raportimeve është identifikuar edhe autori.

Mediat në Norvegji raportojnë se bëhet fjalë për Reiner Winklarson, i cili është vënë në pranga.

Mesa duket ai e ka njoftuar sulmin një video të publikuar në YouTube, disa ditë më parë.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera