Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Vrasja me sëpatë në Fushë Kosovë – kërkohet trajtim psikiatrik ndaj të dyshuarit

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Prokuroria Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë, që t’ia shqiptojë masën e trajtimit të detyrueshëm psikiatrik  personit me inicialet M.R.

  Kjo pasi dyshohet se personi në fjalë ka kryer veprën penale “Vrasja e rëndë”, nga neni 173 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

  “Rasti ka ndodhur në Fushë Kosovë, ku dyshohet se personi me inicialet M.R., ka privuar nga jeta viktimën (babain e tij) me sëpatë, mjet ky i cili është gjetur në vendin e ngjarjes”.

  “Prokurori kujdestar i Departamentit për Krime të Rënda të kësaj prokurorie, ka lëshuar urdhëresë për obduksion. Ndërsa, për të dyshuarin ka paraqitur kërkesë për ekzaminim psikiatrik”.

  “Po ashtu, Prokuroria Themelore në Prishtinë, ju njofton se në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, janë duke ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore për zbardhjen e plotë të rastit në fjalë”.

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Kronika09 Qershor 2023
  Mbrëmë, rreth orës 22:40, Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në rrugën “Tahir Meha” në Ferizaj është një rast...
  Kronika09 Qershor 2023
  Një person ka raportuar se pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht një person tjetër si dhe ka shtënë me armë në...
  Kronika09 Qershor 2023
  Një person në Pejë ka raportuar në polici se në kompani ka hasur në parregullsi, respektivisht në humbje të një sasie derivatesh....
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Sekretari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka reaguar ndaj kritikave të Hysamedin Ferajt dhe Elvis Hoxhës ndaj emisarëve perëndimor për dialogun Kosovë-Serbi....
  Lajme09 Qershor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji avokatit për të cilin dyshohet që mori para me...
  Kronika09 Qershor 2023
  Mbrëmë, rreth orës 22:40, Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në rrugën “Tahir Meha” në Ferizaj është një rast...
  Ekonomi09 Qershor 2023
  Administrata Tatimore e Kosovës ka thënë se nëse bëhet krahasimi me periudhën e njëjtë të vitit 2022, ka rritje mbi 60 milionë...
  Sport09 Qershor 2023
  Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Alain Giresse ka folur rreth të gjitha temave që përfshijnë kampin dardan në një konferencë për media...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ndodhet në Sochi, ku dhe u takua me homologun dhe aleatin e tij bjellorus Alexander Lukashenko. Pas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.