×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vrasja e ish-kryepolicit të Vlorës, familjarët padi Policisë së Shtetit

  FrontOnline
  28 Shtator 2020

  Familjarët e Artan Cukut, ish-kryepolicit të Vlorës, i cili u ekzektua ter vite më parë, kanë paditu në Gjykatën Adminsitrative Policinë  e shtetit të Shqipërisë.

  Ata kërkojnë dëmshpërblim material e moral, pas vrasjes së Cukut.

  Ngjarja ndodhi më tetë prill të vitit 2017, në “Rrugën e Kosovarëve”, pranë Liqenit Artificial në kryeqytet.

  Vrasja e tij dyshohet se është porositur nga Bledar Jambelli për shkak se Cuku e kishte arrestuar në kohën kur mbante detyrën e Drejtorit të Policisë së Vlorës, transmeton Front Online.

  Për vrasjen e Artan Cukut, vuan dënimin ekzekutori Mikel Shallari, ndërsa është ende në kërkim i akuzuari si bashkëpunëtor, Kristian Leci.

  Bledar Jambellin dhe Kristaq Leci janë arrestuar në Greqi, por më pas u liruan nga Gjykata e lartë greke.

  Ndërkohë ekstradimi i tyre për në Shqipëri është refuzuar, me pretekstin se atyre u rrezikohet jeta.

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Në shkollën fillore “Todor Janev” të Komunës Çashkë të Velesit përfundimisht filloi mësimi shqip për nxënësit e klasës së parë. Lajmin e...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Qeveria italiane pritet t’i japë dritën jeshile pasditen e kësaj marte marrëveshjes së nënshkruar në 6 Nëntor në Romë mes kryeministrave Rama...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Katër kandidatë janë kualifikuar për debatin e katërt presidencial të partisë republikane amerikane (GOP), i cili zhvillohet të mërkurën mbrëma në Alabama,...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Avokatja Fehmije Bytyqi tha se ka informacione se Policia dhe Prokuroria e dinin se Naim Murseli ishte porositësi i vrasjes së bashkëshortes...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Në shkollën fillore “Todor Janev” të Komunës Çashkë të Velesit përfundimisht filloi mësimi shqip për nxënësit e klasës së parë. Lajmin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i Zubin Potok, Izmir Zeqiri ka thënë se është i gatshëm të përkrahë çfarëdo rezultati nëse kërkesa e serbëve për shkarkimin...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Kaderi në një bised me banorët ka thënë se ”unë kam dëshirë gjdo javë me dal nga banorët në nominim”. Besi i...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Blerando dhe Blero kanë biseduar me njëri-tjetrin. Ata kanë biseduar për mospajtimet që kanë në debate. Blerando i ka thënë Bleros se...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Në më pak se një muaj, Kylian Mbappe do të jetë në gjendje të negociojë lirshëm me klubet që duan ta transferojnë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.