×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Votim historik në SHBA – Kevin McCarthy shkarkohet nga posti i kryetarit të Kongresit

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Dhoma e Përfaqësuesve ka votuar për ta shkarkuar nga posti i kryetarit të Kongresit amerikan, Kevin McCarthy.

  Rreth 216 anëtarë – përfshirë tetë republikanë – votuan për të rrëzuar kongresmenin kalifornian nga karrigia e kryetarit.

  210 përfaqësues të tjerë – të gjithë republikanë – votuan për ta mbajtur McCarthy.

  Rreth 216 anëtarë – përfshirë tetë republikanë – votuan për të rrëzuar kongresmenin kalifornian nga karrigia e kryetarit.

  210 përfaqësues të tjerë – të gjithë republikanë – votuan për ta mbajtur McCarthy.

  Kjo është një fitore e madhe për fraksionin rebel të republikanëve të krahut të djathtë të udhëhequr nga Matt Gaetz nga Florida.

  Dhoma e Përfaqësuesve tani do t’i duhet të zgjedhë një kryetar të ri, por nuk ka një alternativë të qartë se kush do të kishte mbështetjen e nevojshme për të fituar.

  Asnjë kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve nuk është rrëzuar ndonjëherë më parë përmes miratimit të një rezolute për largimin e tyre. /Telegrafi

  Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë të shkallës Rihter goditi sot rajonin e Bangladeshit, njoftoi Qendra Gjeologjike Gjeologjike Gjermane (GFZ), përcjell FrontOnline....
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një gjykatës amerikan vendosi dje se Donald Trump nuk ka imunitet nga akuzat penale për veprimet që kreu si president, duke refuzuar...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Task Forca e sapokrijuar për abuzimin në familje vlerëson se ka rreth 160 mijë fëmijë viktima të dhunës seksuale në Francë çdo...
  Të tjera
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Falsifikimi i parave në Kosovë është bërë dukuri e shpeshtë dhe shqetësuese. Në Kosovë këtë vit ka pasur rritje të numrit të...
  Kronika02 Dhjetor 2023
  Dy persona janë arrestuar në Gjakovë, pasi që gjatë kontrollit të shtëpisë i janë gjetur dhe konfiskuar 1 kilogram e 163 gramë...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Ylli i Al Nassr, Cristiano Ronaldo ofroi një reagim gazmor ndaj një lojtari të Al Hilal që po përpiqej ta ‘luftonte’ atë...
  Kronika02 Dhjetor 2023
  Një zyrtar i një banke në Gjilan ka raportuar në Polici se një klient ka deponuar 749 euro para të falsifikuara. Përmes...
  Vip02 Dhjetor 2023
  “Vëllai i Madh” i ka sjellë shtëpisë një banore të re – DJ Miss Rose, është konkurrentja tjetër e re që iu...
  Vip02 Dhjetor 2023
  “Vëllai i Madh” i ka sjellë shtëpisë dy banorë të rinj– këngëtarët Mirdon Pacolli dhe Ardi Gashi, janë dy konkurrentët që i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.