×
 • Lajme
 • Lajme

  Von Cramon pas publikimit të videos nga Sveçla pyet BE-në: Kur do të sanksionohen këta njerëz

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pas videos së publikuar nga ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ku shihet nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiq në krye.

  Von Cramon ka pyetur zyrtarët e Bashkimit Evropian , duke etiketuar Joseph Borrell Oliver Varhlelyi dhe Ursula Von Der Leyen se kur Bashkimi Evropian do të sanksionojë këta persona ashtu siç kanë bërë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

  “Ngrirja e aseteve, llogarive bankare dhe pengimi i tyre (ka nja dy kriminelë të tjerë) që të udhëtojnë në vende? Ky do të ishte të paktën një fillim (siç bëri SHBA disa kohë më parë).”, ka shkruar ajo në platformën X.

  Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka publikuar pamje ku shihet Milan Radojçiq, nënkryetar i Listës Serbe, po ashtu pjesë edhe e Listës së Zezë të ShBA-së dhe Mbretërisë së Bashkuar.

  Sveçla ka thënë se Radojçiq ka qenë udhëheqës i këtij grupi terrorist dhe i sulmit ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Prokuroria e Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë ndaj 10 personave, prej tyre tetë zyrtarë dhe dy qytetarë, në...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ajo përmes, një postimi në profilin e saj në...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Për BE-në, kapitulli 35 është bërë mjet shantazhi për të detyruar Serbinë të njohë Kosovën, tha sot i sanksionuari i SHBA-ve dhe...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Tensionet e brendshme në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova kanë rezultuar në një përplasje të hapur mes dy banorëve, Santianës dhe...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Real Madridi mbetet si kryesues i garës për të siguruar një marrëveshje për të nënshkruar me Kylian Mbappe në vitin 2024. Los...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Pas përfundimit të ‘Prime’, Santiana është parë e mërzitur përderisa edhe ka qarë. Përndryshe ajo edhe ka paralajmëruar se mund të dal...
  Lifestyle02 Dhjetor 2023
  Kur u pyet se çfarë pjate nuk porosit kurrë në një restorant, Gordon Ramsay dha një përgjigje krejtësisht të papritur. Nëse e...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, me të cilën tha se foli edhe për zhvillimet e fundit...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Një episod tensionues është shfaqur në edicionin e fundit të Big Brother VIP Kosova, ku afërsia në mes të Santiana Malokut dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.