Auto

Volkswagen Golf GTE Skylight

Volkswagen Golf GTE Skylight
14:44 | 22 Qershor 2021

Një grup ekspertësh të Volkswagen përgatitën një koncept interesant për mbledhjen tradicionale të Worthersee, por meqenëse ngjarja u anulua këtë vit për shkak të Covid-19, makina përfundoi në Autostadst në Wolfsburg, transmeton FrontOnline.

Është një Volkswagen Golf GTE Skylight, një Golf GTE Plug-in Hybrid i modifikuar që vjen me një benzinë ​​dhe motor elektrik 1.4 litërsh turbo me një total prej 245 kuaj fuqi dhe 400 Nm, si dhe bateri jon litium 13 kWh dhe një marsh me 6 me shpejtësi DSG me pedale të dyfishtë.

Volkswagen deklaron se Golf GTE në modalitetin elektrik mund të arrijë 130 km/h, si dhe se kalon vetëm rreth 60 km në energji elektrike.

Volkswagen Golf GTE Skylight është në të bardhë, me vija blu Lapiz dhe Catalina, doreza dere me ndriçim, detaje blu dhe ndriçim të brendshëm, si dhe një timon nga Golf R. Përveç kësaj, paketa përfshin pragje dhe një spoiler të pasmë nga Golf R, një sistem shkarkimi prej çeliku inox, rrota BBS 20 inç, pezullim i rregullueshëm dhe një sistem stereo 3100 vat./FrontOnline/

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera