[wp-story]

Front TV

Vjosa Osmani pranon detyrën e Presidentes

Vjosa Osmani pranon detyrën e Presidentes
10:15 | 06 Prill 2021

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani edhe zyrtarisht e ka pranuar postin nga u.d i Presidentit Glauk Konjufca, raporton Front Online.

Pranimi i detyrës së Presidentes u bë dy ditë pasi ajo u zgjodh në këtë post nga deputetët e Kuvendit të Kosovës me 71 vota.

Pas marrjes së detyrës, Osmani do të vazhdojë gjatë ditës me një sërë aktivitetesh.

11:00 – 11:30 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim ekipin e xhudistëve kampionë

11:30 – 12:00 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim nxënësit e Institutit ATOMI

12:45 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, e shoqëruar nga Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Qendrën e Vaksinimit në Prishtinë

 

 

🔴LIVE: Vjosa Osmani pranon detyrën e Presidentës

🔴LIVE: Vjosa Osmani pranon detyrën e Presidentës

Posted by Front Online on Tuesday, April 6, 2021

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera