[wp-story]

Lajme

Vjen reagimi i parë nga qeveria në detyrë: Kjo është kapja e shtetit

Vjen reagimi i parë nga qeveria në detyrë: Kjo është kapja e shtetit
23:40 | 28 Maj 2020

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi ka reaguar pas aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese që i dha të drejtë dekretit të presidentit për mandatimin e Avdullah Hotit.

Abazi përmes një postimi në Facebook ka thënë shkurt se kjo është kapje e shtetit.

“Kjo është kapja e shtetit”, ka shkruar Abazi.

Me 7 vota pro dhe 2 kundër, Gjykata Kushtetuese ka vendosur se vendi nuk shkon në zgjedhje pas mocionit të mosbesimit, por hapet rruga për krijimin e qeverisë së re.

Kjo është kapja e shtetit

Δημοσιεύτηκε από Haki Abazi στις Πέμπτη, 28 Μαΐου 2020

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera