×
 • Sport
 • Sport

  Vjen magjia e parë e Messit në Ligën 1, PSG-ja mposht Nantesin

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  PSG ka mundur 3:1 Nantes në javën e 14-t të Ligue 1. Një fitore e vuajtur dhe me fat për parisienët.

  Një devijim i Mbappe ka kaluar në avantazh skuadrën e Pochettino-s pas dy minutash lojë, duke krijuar përshtypjen se gjithçka do të ishte e lehtë për vendasit.

  Por nuk ka qenë kështu.  Kjo edhe për shkak të dalje së gabuar të Navas në minutën e 65-të, që i ka kushtuar portierit kartonin e kuq dhe ka lënë me 10 lojtarë PSG.

  Miqtë kanë përfituar nga superioriteti numerik 12 minuta më mbrapa, duke barazuar me Kolo Muani.

  Tetë minuta para fundit, ka ardhur befasia për Nantes pas autogolit të Appiah, që ka kthyer në avantazh vendasit. Pesë minuta më mbrapa ka ardhur momenti i shumëpritur në Paris, goli i parë i Leo Messit në kampionatin francez.

  Argjentinasi ka tundur rrjetën me një goditje të bukur nga jashtë zone më të majtën dhe ka fiksuar shifrat në 3:1.

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka shprehur besimin e tij të plotë në skuadrën e tij dhe ka theksuar se...
  Sport13 Korrik 2024
  Deputetë e zyrtarë të partisë në pushtet, Vetëvendosje, e asaj opozitare, PDK, janë bashkuar sonte për një ndeshje futbolli. Kundërshtarët në politikë,...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, e ka përkujtuar masakrën e Poklekut. Ai tha se Serbia me projektin e saj “Paktoi”, vrau edhe foshnje të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.