Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Vjedhja e kasafortës në Agjencinë e Ushqimit, flasin nga Prokuroria e Prishtinës

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

   Vjedhja e kasafortës javë më parë nga Objekti i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës (AUV) ende duke u hetuar nga institucionet kompetente.

  Me datë 22 tetor në Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) u vodh arka metalike në të cilën gjendeshin para dhe kartela mbushëse të telefonit.

  Që nga kjo ditë Institucionet e sigurisë kanë filluar hetimet lidhur me rastin, por deri me tani ende nuk kanë arritur ta zbulojnë  personin i cili e ka kryer këtë vepër.

  Në një përgjigje me shkrim nga Prokuroria Themelore në Prishtinë për portalin FrontOnline, kanë thënë se rasti po vazhdon të hetohet.

  “Lidhur me këtë rast, Prokurori i Shtetit ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore. Rasti po vazhdon të hetohet”, thuhet në përgjigjen e Prokurorisë.

  Ndërsa me rastin e vjedhjes së kasafortës në AUV, Inspektorati Policor i Kosovës ka suspenduar një zyrtar policor, i cili dyshohet se ka mundësuar vjedhjen.

  Përmes një komunikate drejtuar mediave, IPK-ja ka bërë me dije se ai po dyshohet se ka kryer veprën penale “keqpërdorim të besimit” gjatë angazhimit të tij në punë sekondare në objektin e AUV-it.

  Lidhur me hetimet që Inspektorati Policorës është duke i bërë ndaj zyrtarit policorë, FrontOnline, ka dërguar pyetje në këtë institucion por deri me tani nuk kanë kthyer përgjigje.

   

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka publikuar të tjera dëshmi që tregojnë për krimin e organizuar në veri...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i diplomacisë së Maqedonisë së Veriut që është duke kryesuar edhe me presidencën e OSBE-së, Bujar Osmani ka bërë të ditur...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, Lutfi Haziri, ka mbajtur sot konferencë për medie në selinë e partisë në këtë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Lifestyle03 Qershor 2023
  Pas një dite rraskapitëse, ju e quani një bekim të flini menjëherë. Orët e mjaftueshme të gjumit shpesh mbeten një ëndërr e...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Bashkimi Evropian ka kërkuar të shtunën që Kosova t'i pezullojë menjëherë operacionet policore në afërsi të objekteve komunale në veri të Kosovës,...
  Vip03 Qershor 2023
  Kylie Jenner po kalon një kohë argëtuese në vilën luksoze të aktorit të njohur, Timothee Chalamet. Fotot e paparacëve tregojnë çiftin duke...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se vetëm pas zgjedhjeve të reja në veri të vendit mund të ketë kryetarë të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.