Lajme

Vizita e Kurtit në SHBA/ Deputetja e AAK-së: Ka shkuar për qejf, me u shëtit

Vizita e Kurtit në SHBA/ Deputetja e AAK-së: Ka shkuar për qejf, me u shëtit
18:11 | 20 Maj 2022

Sot janë bërë 15 ditë qëkur kryeministri i Kosovës Albin Kurti po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kjo vizitë është më e gjata që ndonjë kryeministër i Kosovës ka realizuar atje.

Qëndrimin dy javor të tij, deputetja e AAK-së, Albana Bytyqi e quan turistik më para se zyrtar.

“Veç vizitë zyrtare nuk mundemi me quajt, vizitë turistike. Kurti ka shkuar për qejf, me u shëtit. Nuk po shihet që është efektive. Unë nuk e shoh të arsyeshme. Nëse ka qenë përnjëmend vizitë zyrtare është dashtë me i kry vizitat deri tash”, deklaroi për “Front Online”.

Ajo pati edhe një këshillë për shefin e ekzekutivit.

“Një këshillë Kurtit, ktheu në vendin tënd, puno, kontribuo, pastaj shko në Amerikë me i zgjidh problemet”, u shpreh ajo për “Front Online”.

Në mungesë të ndonjë takimi me zyrtarë të lartë amerikanë, gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara, kryeministri Albin Kurti ka realizuar takime me drejtues të shoqatës së bizneseve e të kompanive teknologjike dhe ka vizituar kompani të ndryshme.

Nuk dihet se kur ai do të rikthehet në Kosovë./Front Online/

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera