[wp-story]

Lajme

Vitia e shpall të premten ditë zie, shkak vrasja e shumëfishtë në Pozhoran

Vitia e shpall të premten ditë zie, shkak vrasja e shumëfishtë në Pozhoran
14:23 | 31 Dhjetor 2020

Komuna e Vitisë në krye me Sokol Halitin, e ka shpallur ditë zie të premten, pas ngjarjes tragjike që ndodhi mbrëmë në fshatin Pozhoran të kësaj komune. Sonte s’do të ketë as festime në sheshin e qytetit.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, komuna ka bërë me dije se është marrë vendim është marrë vendim që të anulohen gjitha aktivitetet festive për sonte në ndërrimin e motmoteve në qendër të qytetit në Viti,  e as nuk do të ndezën fishekzjarre si viteve të tjera.

“Ngjarja tragjike e familjes Zuka, ku mbetën të vrarë 4 anëtarë të kësaj familje nga Pozherani, ka prekur thellë Institucionet komunale dhe qytetarët e komunës së Vitisë. Qeveria komunale, në mbledhjen e mbajtur sot, ka vendosur që dita e premte më 1 janar 2021, kur do të bëhet edhe varrimi i katër anëtarëve të familjes Zuka,  të jetë ditë zie. Gjithashtu, është marrë vendim që të anulohen gjitha aktivitetet festive për sonte në ndërrimin e motmoteve në qendër të qytetit në Viti,  e as nuk do të ndezën fishekzjarre si viteve të tjera”, thuhet në njoftim./FrontOnline/

Dita e premte, shpallet ditë zie në komunën e Vitisë-sonte nuk do ketë as festime në sheshin e qytetit Ngjarja…

Posted by Komuna e Vitisë on Thursday, December 31, 2020

 

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera