×
 • Lajme
 • Lajme

  Viola Von Cramon: Gjërat mund të ndryshojnë për Kosovën

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Plani për takim në Shtëpinë e Bardhë në mes të delegacionit të Kosovës dhe Serbisë ka dështuar.

  Kjo pas ngritjes së aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

  Kësisoj edhe Thaçi e edhe Kryeministri Hoti anuluan pjesëmarrjen në këtë takim.

  E raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka shpërndarë një lajm në profilin e saj në Twitter, me titullin “Gjykata e mbështetur nga BE prish planet e SHBA-ve për samitin e Kosovës”.

  E këtu ka shkruar se “Gjërat mund të ndryshojnë në Kosovë”.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka vizituar fermerin Shkrui Konxheli nga Teqeja e Lipjanit, i cili është përfitues i mbështetjes financiare me...
  Kronika23 Shtator 2023
  2 mijë e 25 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kanë...
  Kronika23 Shtator 2023
  Është grabitur një punëtor i një poste të shpejtë në Pejë, i cili ka raportuar se i është vjedhur çanta me rreth...
  Të tjera
  Kronika23 Shtator 2023
  Është arrestuar një grua në Ferizaj, pasi e njëjta e kishte sulmuar një zyrtare policore e cila ishte duke u marrë me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa në një intervistë për Front Online ka pranuar faktin që nuk i kanë numrat për ta rrëzuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Sot nis java e gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll. Këtë të shtunë në program për t’u zhvilluar janë dy ndeshje,...
  Kronika23 Shtator 2023
  Një grua ka raportuar në polici se po shantazhohet nga disa persona në rrjete sociale për publikimin e disa videove të saj...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia ka arrestuar një të mitur në Prishtinë, pasi dyshohet se e ka sulmuar me thikë një të mitur tjetër. Sipas viktimës,...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  “Sanksionet e reja kundër Rusisë nuk janë të nevojshme, sepse ato i shkaktojnë më shumë dëm Evropës sesa Rusisë”. Kështu u shpreh...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.