Bota/Rajoni

Video nga protestat e dhunshme në Beograd

Video nga protestat e dhunshme në Beograd
10:27 | 09 Korrik 2020

Në Beograd kanë vazhduar protestat kundër shtrëngimin e masave ndaj pandemisë.

Policia ka përdorur gaz llotsjellës për të shpërndarë protestuesit para Kuvendit të Serbisë.

Protestuesit kanë hedhur mjete të forta në drejtim të policisë. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se protestat janë “dhunë politike” dhe nuk kanë të bëjnë me masat kundër koronavirusit.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera