[wp-story]

Kronika

Vetura godet tri këmbësorë në Prizren

Vetura godet tri këmbësorë në Prizren
09:15 | 10 Janar 2021

Tre këmbësorë janë goditur nga një veturë në Prizren ditën e djeshme.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Wesly Clark”, rreth orës 16:10. Siç njofton PK, viktimat kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Prizrenit

“I dyshuari mashkull kosovar, deri sa ishte duke drejtuar automjetin e tij duke mos iu përshtatur shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës godet tre këmbësore, viktimat kosovare. Viktimat kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Prizrenit dhe më pas janë liruar për në shtëpi”, thuhet në raport.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera