Lajme

Vetizolohet Bulliqi, thotë se ka simptoma të koronavirusit

Vetizolohet Bulliqi, thotë se ka simptoma të koronavirusit
22:13 | 28 Korrik 2020

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, është vetizoluar pas shfaqjes së simptomave të Covid-19.

Këtë e bëri të ditur vet deputeti.

“Jam me simptoma, jam në vetizolim”, tha shkurt ai për Indeksonline.

Bulliqi nuk tregoi nëse tashmë e ka bërë testin e koronavirusit.

Kandidati për kryetar të komunës së Podujevës, nëse rezulton pozitiv me koronavirus bëhet deputeti i dytë nga Vetvendosje që është i infektuar.

Ditë më parë edhe deputeti  Fitim Uka ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera