Bota/Rajoni

Vetëvritet në moshën 36 vjeçare vajza e miliarderit të njohur

Vetëvritet në moshën 36 vjeçare vajza e miliarderit të njohur
18:22 | 13 Gusht 2020

Hilary Tisch, një nga vajzat e bashkëpronarit të skuadrës amerikane të futbollit amerikan New York Giants, Steve Tisch ka ndërruar jetë. Ajo kishte tentuar vetëvrasjen pak ditë më parë dhe ishte në gjendje të rëndë shëndeti mendor.

Hilary ishte stiliste bizhuterish dhe gjithashtu kishte një organizatë jofitimprurëse me të cilën siguronte ndihmë mjekësore falas për njerëzit në nevojë.

Babai i saj Steve Tisch tha në një deklaratë se e bija vuante nga depresioni.

“Hilary ishte një person i dashur dhe i mrekullueshëm. Nëna motrat dhe vëllezërit e saj janë të tronditur nga humbja e saj. Ajo lë një vrimë në zemrat tona.

Ashti si të tjerë Hilary luftoi me sa mundi kundër sëmundjes së depresionit. Familja jonë është zemërthyer dhe po mban zi për humbjen tragjike. Kërkojnë privatësi në këtë kohë të vështirë”, thuhej në deklaratën e familjes.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera