×
 • Lajme
 • Lajme

  Vetëvendosje: Qeveria Hoti hoqi dorë nga shtetësia për të shkuar në dialog me Serbinë

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar Qeverinë Hoti se ka pranuar për vazhdimin e dialogut në Washington, pasi paraprakisht plotësoi kërkesat e Serbisë për largimin e reciprocitetit dhe heqjen dorë nga shtetësia përmes ndalimit të procesit të njohjeve e anëtarësimit në organizata ndërkombëtare.

  Përmes një video të publikuar në Facebook, Lëvizja Vetëvendosje thotë se për një vazhdim të mbrapshtë të dialogut pati disa parakushte: u desh të largohej një qeverisje e mirë, të hiqej reciprociteti dhe të hiqej dorë nga shtetësia përmes ndalimit të procesit të njohjeve e anëtarësimit në organizata ndërkombëtare.

  “Të gjitha këto veprime u ndërmorën nga një klub i stërvjetëruar politik nën qeverinë koti që nuk ka as legjitimitet e as kredibilitet”, thekson Vetëvendosje.

  https://www.facebook.com/vetevendosje/videos/190917385619873/?__xts__[0]=68.ARAybxdRfghFzRtXZOFq6NCaq-xs3aCD_ocLY1agjkEeNRykSdUd6HoAxUFUUk1rLCqHPLxEYExda_MIxz8W3mviZ2oieqTqY88Tjhfw1yI0ri_tLXstLJkj6Z3JtQjDPqj2nys9m01KsgWgqzNk8Fp3JahLYiXWmCTQm3yBYn8T4Gtl5KfaC2RYhlh-NPvHTStp1imI95cJNPVJu1Mhi8PoMfK-7FeZGJz4obzq_0mdLcBdaOOn5K85rX82AzUlCBk7NUwg6JDJDjF6c33ZKmVJvswQ58exCRlR6rgmHruPCInJ19WNsX2Zo51SK1qk0RO8bE8u0wh0g2BXhNU9Yf6jL5hfhA&__tn__=-R

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Babai i Naim Murselit, Shaban Murseli, ka folur për krimin e rëndë që bëri i biri i tij, i cili akuzohet se...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka dalë me një njoftim për ajrin në kryeqytet. IKSHPK-ja ka kërkuar nga të...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje lokale shiu. Në zonat malore reshje...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me 29 nentor ishte paraparë që të përfundonte konkursi për kryeshef ekzekutivë të ndërrmarjes “Trepca”, por i njëjti nga menaxhmenti është shtyer...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Komandanti i KFOR-it, Ozkan Utulas, tha se trupat e NATO-s kanë marrë masa të nevojshme për t’iu përgjigjur çdo lloje dhune të...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, dhe homologia e saj sllovene, Tanja Fajon, duan të promovojnë integrimin e shpejtë të Ballkanit Perëndimor...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit Arbërie Nagavci për shkak të rezultatit të dobët...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sonte para objektit të Shtëpisë së Kulturës “Xheladin Kurtaj” në Kaçanik, janë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademajt, e vrarë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.