Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Vetëvendosje: Nuk e votojmë projekligjin për rimëkëmbje ekonomike

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ligjin për rimëkëmbje ekonomike nuk pritet ta votojë asnjë deputetë i Lëvizjes Vetëvendosje.

  Nënkryetari i VV-së, Besnik Bislimi në emisionin Debat të Dukagjinit, tha se ky projektligj nuk ka të bëjë asgjë me rimëkëmbje ekonomike.

  Ish-ministri Bislimi tha se kryeministri Hoti nuk po arrin t’i bindë as partnerët e koalicionit për të votuar këtë ligj, andaj shton se është e palogjikshme që VV-ja ta votojë këtë projektligj.

  “Ligji për rimëkëmbjen ekonomike nuk ka asnjë element për rimëkëmbje ekonomike. Dhe është e palogjikshme që ne të votojmë një ligj të tillë që i ngjason një hartimi shkollor. E mendojmë që duhet një pako tjetër të rimëkëmbjes. Po del që Avdullah Hoti nuk ka arritur t’i bindë as partnerët e saj për votimin e kësaj pako”, tha Bislimi.

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.