Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Vetëvendosje e akuzoi se punoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti, reagon Berat Rukiqi

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka hedhur akuza të rënda ndaj kryetarit të Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi se kishte lobuar tek bizneset kosovare për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

  Ndaj kësaj akuze ka reaguar vetë Berat Rukiqi, i cili ka thënë se kjo gjë nuk është aspak e vërtetë.

  Rukiqi në lidhje direkt në Rtv Dukagjini, ka thënë se anipse nuk i komenton asnjëherë akuzat e politikanëve, deklarimi i Besnik Bislimit nuk është aspak i vërtetë.

  “Aspak nuk është e vërtetë. Nuk i komentoj deklarimet e politikanëve, por kjo gjë nuk është e vërtetë. Nuk është detyrë e as qëllim i imi e as mundësi e bizneseve për ta bërë ose rrëzuar një Qeveri. Këtë e bëjnë deputetët e Kuvendit. Kështu që deklarimet e tij, janë të pabaza”, i ka thënë Rukiqi – Bislimit, në një lidhje direkte.

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Suzana Grubjeshiq ka dhënë qëndrimin e saj sa i përket Propozimit Evropian dhe në veçanti mbështetjes së madhe që po i jep...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish presidenti i Kosovës, Behxhet Pacolli ka bërë një gabim qesharak në rrjetet sociale, duke uruar fitoren e kombëtares së Kosovës ndaj...
  Lajme26 Mars 2023
  Me marrëveshjet e Brukselit dhe Ohrit, zgjidhja e “problemit të Kosovës” është rikthyer në binarë të normalizimit, gjë që çon vetëm në...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...
  Sport26 Mars 2023
  Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermania...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.